Інструкція – спосіб застосування міцелію на паличках

Спосіб застосування

інструкція із застосування міцелію на паличках в малюнках

  •  Для використання міцелію на паличках підходить тільки деревина. Субстрат, зроблений з будь-якого виду рослинної сировини, засаджується грибницею зернового міцелію.
  • Деревина – це або пні (пеньки), або колоди (спіл, зруб) стовбурів і скелетних гілок листяних порід діаметром більше п’ятнадцяти сантиметрів.
  • Обов’язковою умовою є наявність на деревині кори, і здорової серцевини. Якщо з пенька сиплеться труха, коли по ньому проводять пальцями, то такий пеньочек для вирощування грибів не підходить.
  • Розпилювати стовбур бажано в той же день, коли будете садити палички – щоб втрати вологи були мінімальні.

Чим ширше діаметр стовбура, тим коротше чурки потрібно розпилювати. Щоб вам було легше орієнтуватися, користуйтеся такою простою формулою:

Довжина чурки (поліна, пенька, стовбура) + його діаметр = від 1 до 1,1 метра

Тобто при діаметрі стовбура 30 см, його можна різати на 70 см-80 см відрізки, при діаметрі 50 на 50-60 см відрізки.

  •  Якщо дерево було давно розпиляно і сухе, то потрібно просвердлити в ньому отвори,  потім замочити його у воді на кілька діб, потім дістати і дати стекти зайвій воді перед посадкою деревних паличок.
  • Один пакет паличок містить двадцять деревних чопиков, заражених міцелієм гриба одного виду (назва виду написано на пакеті).

Ці двадцять паличок призначені для одного стовбура. Детально про те, як свердлити пеньок і вставляти палички, з фотографіями, читайте на цій сторінці.

  • Після посадки обов’язково зробити бирку, щоб розуміти, коли колоду було засаджено, і яким видом гриба був заражений даний ствол.
  • Гриби на пеньках можуть плодоносити круглий рік, хвилями, якщо утримувати їх в оптимальних для росту грибних друз умовах: при температурі від 8 до 20 градусів, а для теплолюбних різновидів (лимонної, рожевої гливи (вешенки), рейши) – температура потрібна від 18 до 28 градусів.
  • Якщо ж пеньки будуть перебувати на вулиці, то взимку і влітку їх потрібно накривати (сіном, соломою, мішковиною – так щоб пеньок міг дихати, але в той же час мав навколо себе певний мікроклімат):

влітку – щоб зберегти вологу,

взимку – щоб не вимерзла грибниця.

Початківці грибівники – любителі часто задають питання, які виникли після покупки міцелію на паличках. Ми зібрали ці питання і відповіді на них тут.