Інструкція по застосуванню міцелію ТМ Futar

 1. Після приймання міцелію, його не пізніше ніж через 12 годин необхідно помістити в холодильну камеру, попередньо продезинфіковану. Температурний режим камери: від нуля до +4 градусів, рівень вологості: 60-70%. Важливо: міцелій Не заморожувати!
 2. Якщо спостерігається порушення цілісності пакету з міцелієм, його необхідно зберігати окремо, як можна швидше заклеївши пошкоджене місце за допомогою скотча.
 3. Не рекомендується до використання міцелій, якщо умови зберігання не були дотримані, а терміни, зазначені на упаковці, перевищені більш ніж на 72 години.
 4. Перед инокуляцією міцелій необхідно витягти з холодильника і витримати при температурі + 22-27 градусів не менше 20, і не довше 36 годин.
 5. Перед розкриттям міцелію, кожен пакет необхідно двічі протерти розчином білизни (1 ковпачок на 1 літр води) або іншим, більш ефективним деззасобом.
 6. Міцелій розім’яти руками в пакеті, розкрити і пересипати в стерильну пластикову ємність. В одну ємність пересипати не більше двох пакетів.
 7. Міцелій з пошкодженого пакеаи вміщують в окрему ємність. Блок, інокульований  таким міцелієм, обов’язково слід промаркувати.
 8. Після розтину пакет зберігати не можна, його необхідно використати протягом 1 години.
 9. Якщо міцелій був розсипався (розірвався пакет, перекинулася ємність) він підлягає утилізації.
 10. Неприпустимо внесення міцелію різних штамів або партій в один субстрат.
 11. Назва штаму і номер партії міцелію, який використовується для кожної партії субстрату, обов’язково заноситься в журнал посадок. Етикетки номерами партій використаного міцелію необхідно зберігати до першого врожаю.
 12. Після закінчення роботи з міцелієм одного штаму (партії) і перед початком роботи з міцелієм іншого штаму (партії) в обов’язковому порядку проводиться генеральне прибирання приміщення, в якій проводиться інокуляція.
 13. Інокуляцію слід проводити в приміщенні при температурі повітря не нижче +20 і не вище +30. Температура субстрату повинна бути не нижче +20 градусів і не вище +27 градусів.

Увага! Будь-які роботи з зерновим міцелієм потрібно проводити в одноразових медичних рукавичках, змінному одязі та взутті, які по закінченню робіт піддаються санітарній обробці.

Важливо! Чим швидше Ви використовуєте міцелій з моменту отримання, тим вищою буде його активність і отриманий результат. Тримати більш ніж двотижневий запас міцелію недоцільно.

На замітку. Важливу роль при вирощуванні грибів грає застосування надійного дезинфікуючого засобу, який:

 1. володіє широким спектром дії (активного по відношенню до вірусів, бактерій, цвілі)
 2. сталого до звикання
 3. нетоксичного  і безпечного

Технологічні карти вирощування штамів тут.

Санобробка в грибівництві.